אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
  חדשנות וטכנולוגיה במרכז הרפואי לגליל
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  ד"ר דפנה וילנר

  תפקיד
  רופאה בכירה, מנהלת המחלקה להרדמה
  תחומי התמחות

  12 חדרי הניתוח במרכז הרפואי לגליל פועלים בתפוסה מלאה ומשרתים את כלל מחלקות ויחידות המרכז. לאחרונה נכנסה ד"ר דפנה וילנר לתפקיד מנהלת מחלקת הרדמה וחדרי ניתוח במרכז הרפואי לגליל במקומו של ד"ר שמעון עברי שיצא לגמלאות. ד"ר וילנר רואה חשיבות רבה בקידום רפואי ואקדמי של מערך ההרדמה והדבר מתבטא בהחלטה שלה לעבור מגוש עציון צפונה, לאחר שנים רבות של עשייה במרכז הרפואי הדסה בירושלים.

  ד"ר וילנר נולדה בקיבוץ יטבתה הסמוך לאילת, כבת בכורה במשפחה הנמצאת דור רביעי בארץ. כשהיתה בת 5 עברו הוריה להתגורר בארה"ב. לאחר שסיימה את התיכון עלתה בגפה ארצה עם רצון עז ללמוד רפואה. את לימודיה סיימה באוניברסיטת תל אביב ואת ההתמחות בהרדמה עשתה במרכז הרפואי הדסה בירושלים, שם גם התגוררה.

  ד"ר וילנר יצאה להשתלמות עמיתים של שנתיים בארה"ב בנושא הרדמה נוירוכירורגית ושבה לאחר מכן להדסה. מאז 1991 התגוררה המשפחה בגוש עציון ולצד עבודתה במערך ההרדמה בהדסה שימשה ד"ר וילנר כאחראית הוראה של 35 מתמחים. לפני מספר חודשים קיבלה ד"ר וילנר החלטה לגשת למכרז לניהול מערך ההרדמה וחדרי הניתוח במרכז הרפואי לגליל ולאחר שקיבלה את התפקיד העתיקה את מקום מגוריה מגוש עציון לעיר נהריה. "זה מעבר לא פשוט, אבל אני שלמה איתו. בכל בוקר אני רואה את הים מחלון הבית ומקבלת המון כוח לעשות ולקדם. אני בניתי מערך שנועד לשלב בין עבודה שגרתית לבין עריכת הרצאות מקצועיות וסימולציות לצוותים לצורך גיבוש, לימוד, תרגול ורכישת ידע. הרדמה היא סוג של אומנות. לכל מטופל מתאימים תוכנית הרדמה משלו על מנת שיעבור את הניתוח בצורה אופטימאלית. תפקידנו במהלך הניתוח, הוא להיות שם ביחד עם הצוות המקצועי של המחלקה המנתחת ולדאוג לתפקודן של כלל מערכות הפיזיולוגיות של המטופל. אנו למעשה מלווים אותו מרגע כניסתו לחדר הניתוח ועד לשלב העברתו להתאוששות. אנחנו מהווים חלק מרכזי בצוות המטפל".

  ד"ר וילנר שואפת לשלב בין העבודה הרפואית כמרדימה ובין קידום המערך האקדמי והוראת מתמחים. כיום היא מלווה מקרוב 17 מתמחים הנמצאים בסבב במערך ההרדמה וחדרי הניתוח במרכז הרפואי לגליל. "כשנפגשתי עם מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ברהום, הבנתי שיש לי גיבוי ליישום את המטרות שלי. קידום המערך מבחינה טכנולוגית לצד הוראה אקדמית של סטודנטים ומתמחים. למרכז הרפואי לגליל יש במה להתגאות: צוות בכיר ומקצועי, טכנולוגיות חשובות בכלל מקצועות הכירורגיה מציבים אותנו במקום מרכזי ואני בטוחה שנעשה יחד עוד דרך ארוכה לקידום מערך ההרדמה שהינו משיק יומיומי לכלל האגפים, המחלקות והיחידות במרכז הרפואי".

  עבור לתוכן העמוד

  GUI: Grid_1.asp
  close