אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תן שרות רפואי וסיעודי מלא לחולים המאושפזים.
מתן הדרכה למתמחים ברפואה פנימית, רופאים מלגאים, רופאי משפחה, סטאג'רים, סטודנטים לרפואה ותלמידי ביה"ס לסיעוד.
מתן יעוץ במחלות פנימיות ובמחלות זיהומיות למחלקות אחרות בבית החולים עפ"י הצורך.

דרכי פעולה:

מתן שרות לחולים ברמה רפואית וסיעודית נאותה.
העמקת הידע ברפואה פנימית, התעדכנות בחידושים ברפואה מבחינות שימוש בבדיקות עזר, אמצעי הדמיה ושיטות טיפול חדשות.
שיתוף פעולה עם היועצים בתחומים השונים בהתאם לצורכי החולה והרופאים במחלקה ולמעשה המחלקה פתוחה בפני כל היועצים ומקיימת התייעצויות איתם בתחום: קרדיולוגיה, נפרולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, אונקולוגיה, כירורגיה ויחידות לטיפול נמרץ.

אחת לשבוע השתתפות ב- STAFF MEETING של ביה"ח.
אחת לשבוע מתקיימת ישיבה במכון הדמיה, בהשתתפות רופאי המחלקה בה עוברים על כל בדיקות הרנטגן שבוצעו לחולים המאושפזים, תוך כדי הדרכה בשיטות הדמיה לצוות הרפואי בעיקר למתמחים וסטאג'רים.

פעילות יומית

בימים א-ה' העבודה במחלקה מתחילה בהשלמת לקיחת דמים, (שבחלקן נלקחו כבר על ידי התורן), ביצוע בדיקות שתוכננו מראש כגון: מבחנים שונים, בדיקות סוכר בדם, בדיקות גזים עורקיים והזרקת תרופות לחולים.

פעולות אלו מתבצעות על ידי כל המתמחים במחלקה ובמידת הצורך גם בהשתתפות רופאים בכירים.

בשעות אלו רופא מומחה עובר על כל התשובות של בדיקות שנתקבלו לאחר שהחולה השתחרר מהמחלקה ומתייחס לכל תשובה פתולוגית או בעלת משמעות קלינית על ידי יצירת קשר עם הרופא המטפל בכתב או בע"פ, ולעיתים יצירת קשר ישיר לחולה וזימונו לביקורת או הפנייתו למרפאה מקצועית אחרת לפי הצורך.


בהמשך מתקיימת ישיבת בוקר עם צוות הרופאים ואחות אחראית של המחלקה, בה נמסרות הודעות והנחיות שנתקבלו מההנהלה, ממחלקות או יחידות של בית החולים בנוסף להודעות ממנהל המחלקה שמטרתן לשפר השירות שניתן לחולה, הן מבחינת יחס, איכות, בירורים ומכתבי הסיכום.

בהמשך ביקור בוקר בו משתתפים מנהל המחלקה, רופא תורן מוסר על סמך טופס חולים מאושפזים במחלקה באותו יום, על כל החולים החדשים שנתקבלו, מחשבות ותוכנית עבודה ראשונית תוך כדי דיון קליני אקדמי קצר מצד הרופאים המשתתפים.

באותו ביקור נסקרת באופן ראשוני רשימת החולים המועמדים לשחרור באותו יום על סמך ביקור הבוקר והערב שבוצע יום קודם לכן וכן תוכנית הבירור המיועדת לחלק מהחולים המורכבים.


ביקור ערב – בדרך כלל מתחיל בשעה 15:00 לאחר גמר העבודה השוטפת במחלקה,  גם בהשתתפות  הרופאים הבכירים, (כולל הכונן, התורן ורופאי המחלקה), לשם עדכון סופי על מצב החולים לפני תחילת התורנות.


בממוצע 2-3 פעמים בשבוע מתקיימת פעילות אקדמית שנקבעת מראש והכוללת:

  • מועדון עיתונות.
  • סמינריונים ודיונים במקרים מיוחדים.
  • ישיבות עם מומחים מתתי מקצוע אחרים לדיון בנושא או בחולה מסוים ע"פ הצורך.
  • הרצאות סקירה ועדכון בנושאים ספציפיים בשיתוף רופאים מתתי מקצוע שונים.
  • הכנה לבחינות שלב א', מעבר על שאלות בתחום הרפואה הפנימית ממקורות שונים.ובהשתתפות כל רופאי המחלקה. פעילות זו מתקיימת במרוכז סמוך למועדי הבחינות.
  • אחת לחודש מתקיימת ישיבה של צוות מחלקה פנימית עם מכון איזוטופים בה עוברים על בדיקות הדמיה שבוצעו לחולים תוך כדי הסבר על שיטות ביצוע הבדיקה, הרגישות והספציפיות שלה לאחר הצגה קלינית קצרה של כל מקרה.


אחת לחודש  מתקיימת ישיבה של צוות מחלקה פנימית עם ד"ר יצחק כהן מנהל מכון פתולוגי בה דנים בממצאים מביופסיות ומבדיקות ציטולוגיה שביצעו לחולים המאושפזים במסגרת הבירור. רופא פנימי מציג את המקרה ואת הבדיקה  שבוצעה והפתולוג מציג את ממצאיו תוך כדי דיון קליני פתולוגי.

רשומות רפואיות:

המחלקה אימצה את התיק האלקטרוני כבסיס לרשומות הרפואיות.

 

מחקר:

בשנים האחרונות פורסמו בשיתוף עם צוות המחלקה ואחרים מספר עבודות בספרות בינלאומית: מחקר בסיסי , מחקרים קליניים,(מהן עבודות רב מרכזיות)   CASE REPORTS והוצגו בפגישות בינלאומיות וארציות 15מצגות. מספר עבודות נשלחו לפרסום ואחרות בשלבי כתיבה.

הוראה:

המחלקה משתתפת בהוראת סטודנטים לרפואה בשנים הקליניות (רביעית וששית) בהצלחה רבה נוסף להוראה לרוטציונרים ורופאי המשפחה. המחלקה משתתפת בצורה פעילה בביצוע בחינות שלב ב' למתמחים ברפואה פנימית, הן במחלקה והן מחוצה לה.

זימון תורים

שעות קבלה וימי פעילות

יצירת קשר

צוות המרפאה

זימון תורים

מלא את הטופס ואנו נחזור אליך
checked
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close