אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
  חדשנות וטכנולוגיה במרכז הרפואי לגליל
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  על המחלקה

   המחלקה מונה 12 רופאי עיניים בכירים העוסקים בתחומים השונים של רפואת עיניים:  


  • מקטע קדמי וירוד.
  • קרנית.
  • גלאוקומה.
  • רשתית.
  • ילדים ופזילה.אוקולופלסטיקה.
  • נוירואופתלמולוגיה.

  ואף יחידה לניתוחי תשבורת והסרת משקפיים על ידי לייזר בשיטת ה-LASIK,PRK ו- LASEK וכן טבעות להשתלה בקרנית (Intacts) וטפול ברוחק וזוקן ראיה בשיטת Diode Laser Thermokeratoplasty) DTK).
   
  במחלקה גם שישה רופאים מתמחים ברפואת עיניים בשלבים שונים של התמחותם, אשר עוברים בין התחומים והיחידות השונות במחלקת העיניים לתקופות קצובות. בנוסף לפעילותם במרפאת החוץ של בית החולים, במחלקת האשפוז ובחדרי הניתוח, הרופאים עוסקים גם בשרות מקצועי במרפאות הקהילתיות של קופות החולים באזור.
   
  מחלקת האשפוז:
   
  במחלקת האשפוז 22 מיטות עם תפוסה מלאה ואף למעלה מכך. חלק נכבד מהפעילות הניתוחית מבוצעת במסגרת אשפוז יום, אולם מאחר שהמחלקה מרכזת אזור נרחב ללא מחלקת עיניים נוספת, מספר האשפוזים במחלקה עקב מחלות זהומיות, חבלות, גידולים ומצבים קשים אחרים אשר דורשים ברור נמרץ ומעמיק גבוה מהרגיל.
   
  מחלקת העיניים במרכז הרפואי לגליל היא גם מרכז ארצי להשתלות קרנית. מטופלים רבים מאושפזים עקב דחיות חיסוניות של שתלי קרנית אשר דורשות לעיתים טיפול נמרץ ומורכב ולאחר ניתוחי רשתית-זגוגית מורכבים אשר דורשים לעיתים תקופת אשפוז ארוכה מהממוצע.
   
  מרפאות חוץ:
   
  במרפאת החוץ נבדקים כ-16.000 מטופלים בשנה. המרפאה מחולקת לתת-יחידות בתחומי רפואת העיניים השונים כמפורט בסעיף "צוות רפואי". בראש כל יחידה עומד רופא בכיר המומחה בתחומו יחד עם רופאים בכירים נוספים ורופאים מתמחים.
   
  המרפאה מצויידת במיטב הציוד האבחנתי והטפולי לרבות מכשירי לייזר מתוחכמים, מערכות צילום והדמיה, ומערכות לבדיקה על-קולית של העין.

  המרפאה מצויידת גם במערכות אבחון יחודיות כגון:


  Digital Retinal Imaging, Computerized ICG + Fluorescein Angiography, Optical Coherence Tomography
  לאבחון מחלות וסקולריות של הרשתית כמו רטינופתיה סכרתית, חסימות ורידיות ועורקיות ברשתית, מחלות ניווניות של המקולה והרשתית ועוד. במרפאה נעשות הזרקות של חומרים כמו אווסטין, לוסנטיס וסטרואידים נגד קרומים כתוצאה מניוון של הרשתית הקשור לגיל (Age-Related Macular Degeneration) ומחלות אחרות.
   
  במרפאה טופוגרפיה ממוחשבת של הקרנית ומקטע קדמי של העין (Pentacam) העוזרים לחישוב התיקון המדויק הנדרש לראיה טובה בניתוחי קרנית וירוד (קטרקט) על מנת להקטין את הצורך בשימוש במשקפיים או עדשות מגע מאוחר יותר. מכשיר לספירת תאי אנדותל הקרנית (Specular (Microscopy לאבחון מחלות קרנית שונות, Donor Corneal Button Endothelial Analyser לבדיקת שתלי קרנית תורם לקראת ניתוחי השתלת קרנית ו-Continuous Wave Contact Laser Cyclophotocoagulation ו-YAG Laser לטיפול בברקית (גלאוקומה), Ultrasound Biomicroscopy (UMB) ומערכות אבחנתיות וטיפוליות נוספות.
   
  חדרי ניתוח עיניים:
   
  למחלקת העיניים 2 חדרי ניתוח הפועלים בכל ימות השבוע ומבוצעים בהם כל הפעולות הניתוחיות ברפואת עיניים כולל ניתוחי ירוד בשיטת הפקואמולסיפיקציה העדכנית, ניתוחים של המקטע הקדמי, ניתוחי ברקית (גלאוקומה), ניתוחי זגוגית ורשתית מורכבים בשיטות ומערכות מתוחכמות ועדכניות, ניתוחי פזילה, פלסטיקה של העפעפיים וארובת העין, השתלות קרנית לרבות השתלות קרנית שכבתיות, ניתוחי תשבורת להקטנת התלות במשקפיים ובעדשות מגע וניתוחים אחרים.
   
  חדרי הניתוח מצויידים במיקרוסקופים משוכללים ביותר מתוצרתLeica ו- Wild ואליהם מחוברים מערכות אופטיות מורכבות לרבות צילומי וידאו תלת-ממדיים, מערכות Phacoimusification משוכללות לניתוחי ירוד (קטרקט). מערכות BIOM ו-Endolaser לניתוחי זגוגית-רשתית ומערכות להשתלות קרנית מורכבות. הניתוחים מבוצעים על ידי מנתחי העיניים הבכירים בתחומים השונים וכן על ידי הרופאים המתמחים בהדרכתם של המנתחים הבכירים. כמו כן ניתנת הדרכה מיקרוכירורגית בשיטות מתקדמות לרופאי עיניים מאזורים שונים.
   
  הוראה, אקדמיה ומחקר מדעי וקליני
   
  למחלקה פעילות ענפה בהוראה לרופאים המתמחים והשתתפות נמרצת בכינוסים מדעיים ארציים ובינלאומיים. חלק נכבד מפעילות רופאי מחלקת העיניים מוקדש למחקר בסיסי וקליני בשטחים שונים של רפואת העיניים ובשיתוף עם מעבדות מחקר שונות ומחקרים משותפים עם מחלקות אחרות בארץ ובחו"ל במסגרת רב מרכזית. ב-3 השנים האחרונות הוצגו בכינוסים בינלאומיים ופורסמו בכתבי העת מדעיים בינלאומיים מהשורה הראשונה למעלה מ- 20 עבודות מחקר של המחלקה. עבודות מחקר רבות נמצאים בשלבי מחקר מתקדמים לפני פרסומן.
   
  בזמן קצר הובילה המחלקה בטיפול ובמחקר. התחומים בהם מובילה המחלקה כוללים זיהוי הסיבות לכישלונות של שתלי קרנית חוזרים והגדלת הסיכויים להצלחתם, טיפול להחזרת הראיה לאחר חסימת עורקי הרשתית ויישום של תרופות ברפואת עיניים.
   
  מחקרים בינלאומיים בהם השתתפה המחלקה: השפעת גורם גדילה אפיתליאלי על ריפוי פצעים בקרנית. טיפול בלייזר דיודה לתיקון רוחק וזוקן ראיה.
   
  פגישות צוות
   
  פגישות צוות שבועיות מתקיימות בימי רביעי בשעות 8:00 עד 9:00 במרכז לחינוך רפואי ע"ש אנגל, קומה 1, החדר הירוק או במחלקת עיניים בחדר הסמינריונים של המחלקה.
   
  רופאי הקהילה, רופאי בתי חולים אחרים וצוות רפואי מוזמנים.
   
  מיקום ושעות פעילות מחלקת האשפוז:
   
  האגף הכירורגי (הבניין החדש), קומה 4, צד ימין. המחלקה פעילה 24 שעות בכל ימות השבוע.
   
  מיקום מרפאות החוץ: בנין מרפאות החוץ, קומה עליונה מימין.
   
  דרכי התקשרות:
   
  טלפון:04-9107635
   
  פקס: 04-9107611
   
  תיאום ביקור במרפאות החוץ:
   
  טלפון: 04-9107414

  עבור לתוכן העמוד

  GUI: Grid_1.asp
  close