אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
  חדשנות וטכנולוגיה במרכז הרפואי לגליל
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  מחלקת אורולוגיה

  תיאור כללי:
  במחלקה לאורולוגיה אנו עוסקים בכל הקשור לבירור, אבחון וטיפול, בעיקר כירורגי, של מחלות ומומים מולדים של דרכי השתן אצל ילדים, גברים ונשים וכן אלו של מערכת אברי המין הזכריים. דרכי השתן כוללים את הכליות, השופכנים, שלפוחית השתן והשופכה.  אברי המין הזכריים כוללים את הערמונית, האשכים ואיבר המין.


  דוגמאות אופייניות למחלות בהן אנו מטפלים לעיתים קרובות הן: 

  אבנים בדרכי השתן, ערמונית חוסמת, ניתוחים להסרת גידולים מסוגים שונים של מערכת השתן והמין (למשל כריתה רדיקלית של כליות, שלפוחית שתן וערמונית), שחזור שלפוחית השתן, טיפול בדליפת שתן לא רצונית, תיקון מומים מולדים בילדים ועוד. פרט לניתוחים הפתוחים, אנו מבצעים ניתוחים בלפרוסקופיה: כריתת כליה ויותרת הכליה ובדיקות אבחוניות שונות. סוגי ניתוח נוספים: השתלת סוגר מלאכותי לשופכה, השתלת תותב לפין וטיפול זעיר פולשני (אנדוסקופי, עם שימוש בלייזר) לאבנים בשלפוחית ובשופכן.


  המחלקה האורולוגית ממוקמת בקומה השלישית של האגף הכירורגי החדש, עם נוף כפרי עד הרי הלבנון. 
  במחלקה 26 מיטות, רוב החדרים מכילים שתי מיטות ובמיעוט החדרים מיטה אחת. בצמוד לכל חדר קיימים שירותים ומקלחת רחבי ידיים והניקיון במחלקה נשמר בקפדנות יתרה. 
  הארוחות מגיעות מהמטבח המרכזי עם דגש על העדפותיו או מגבלותיו של המאושפז, ומוגשות בצורה אסטטית. 
  ככלל, אנו מנסים לתת למטופלים ולקרוביהם אוירה טובה של רצון טוב, בד בבד עם מידע רפואי ואחר מלא ועדכני,
  תקווה להחלמה מהירה.


  אוכלוסיית החולים מורכבת הן ממאושפזים באופן דחוף דרך חדר מיון, והן ממטופלים המופנים אלינו ע"י רופאים בקהילה, באופן מתוכנן, לצורך ניתוח, בירור או טיפול אחר. חלק מהניתוחים מבוצע על בסיס של אשפוז יום, דהיינו קבלה ושחרור מחדר הניתוח בו ביום.


  הילדים הזקוקים לבירור או ניתוח בהיבט האורולוגי מאושפזים במחלקה לכירורגיית ילדים, וזאת בשל הרצון שימצאו בחברת ילדים אחרים. הורי הילדים מוזמנים להישאר עם ילדם ככל שניתן. במחלקה צוות של רופאים בכירים, רופאים מתמחים, צוות סיעודי, עובדת סוציאלית, דיאטנית קלינית וכוחות עזר המלווים את המטופל ובני משפחתו לאורך האשפוז ופעמים רבות גם לאחריו. צוות המחלקה מחוייב לשירות עם כל הלב, בד בבד עם הקפדה על נהלים והנחיות מקצועיים, תוך בקרת איכות מתמדת.


  בית-החולים מסונף לאוניברסיטת בר אילן הפקולטה לרפואה, ועל-כן אנו מחוייבים בתכנית הדרכה ופעילות מסודרת של המתמחים והסטודנטים לרפואה. הרופאים הבכירים מנחים ומדריכים את המתמחים ומלמדים את הסטודנטים בתקופת הכשרתם בבית החולים. בנוסף, הצוות הרפואי והסיעודי עוסק במחקר בסיסי וקליני ומשתתף בצורה פעילה בכינוסים מקצועיים ארציים ובינלאומיים.


  אפשרויות ההתקשרות למחלקה האורולוגית:

  • בטלפון:  9107734 – 04 (תחנת האחיות),  9107149 – 04  (מזכירת המחלקה)
  • בפקס:   9107149 – 04
  • בדואר:  המח' לאורולוגיה, המרכז הרפואי לגליל, ת.ד. 21, נהריה 22100
  • בדוא"ל: dove@gmc.gov.il

   במסגרת המרפאה האורולוגית, פרט למעקב אחר חולים, הן על בסיס אמבולטורי בלבד והן מעקב שלאחר אשפוז, אנו עושים בירורים אבחוניים, כולל ציסטוסקופיות, בדיקות אורודינמיות (UDS), ביופסיות של הערמונית מונחות סונר טרנסרקטלי (TRUS-Bx) וכן טיפולים של שלפוחית השתן בכמותרפיה או אימונותרפיה לאחר כריתת גידול(ים) של השלפוחית. 
   במרפאת החוץ יושבים רופאים מומחים, הנותנים ייעוץ הן באורולוגיה כללית והן בתחומים ייעודיים כמו אבנים, גידולים ממאירים, אונות, נוירו-אורולוגיה ואורולוגיית ילדים.

  איך להזמין תור לייעוץ במרפאה האורולוגית שלנו?

  • הפנייה  דרך הרופא המטפל.
  • בטלפון: 9107414 – 04 (מרכז זימונים של מרפאות החוץ) בימים א'-ה', בשעות 08:00-15:00
  • בפקס:  9107464 - 04, תוך ציון מהות הבעיה, שם מלא, מספר ת"ז (כולל ספרת ביקורת) וטלפון להתקשרות חזרה.
  • בדואר: משרד מרפאות החוץ, המרכז הרפואי לגליל, ת.ד. 21, נהריה 22100  
    

  צוות המחלקה והמרפאה האורולוגית מאחל לך שהות נעימה והחלמה מהירה !!


   

  עבור לתוכן העמוד

  GUI: Grid_1.asp
  close